Przejdź do treści
Strona główna » Rola człowieka w rozwoju kancelarii prawnej.

Rola człowieka w rozwoju kancelarii prawnej.

Wszystkie problemy związane z rozwojem biznesu w kancelarii prawnej dotyczą człowieka.

To człowiek jest klientem kancelarii. Dzięki niemu twoja firma może funkcjonować.

Większość spraw w kancelarii powiązana zatem będzie z problemami człowieka. To osoby popełniają błędy, które trzeba naprawiać. Nie ma spraw za którymi nie byłoby historii związanej z decyzją człowieka.

Ci ludzie mają swoje potrzeby, bardzo często chcą je zaspokoić w indywidualny sposób. Ludzie oczekują od Ciebie troski i profesjonalnego podejścia. Ten człowiek o którym piszę, kryje się pod każdym numerem sprawy, który obsługujesz w kancelarii.

Jeśli nie umiesz uporządkować tego co tu i teraz dzieje się w kancelarii, to cierpią na tym ludzie, twoi klienci. Nie potrafisz się odpowiednio komunikować, źle zarządzasz czasem – koszt ponoszą osoby.

Efektem braku myślenia o człowieku jest mniejsza liczba zleceń. Czekasz na nowego klienta w kancelarii, ale nie wiesz kim on ma być, bo nie znasz swojej oferty.

Nie wiesz komu sprzedajesz, nie wiesz komu nie sprzedajesz.

Nie określiłeś docelowych rynków, nie zdefiniowałeś grup docelowych. Nie masz opracowanej strategii dotarcia do swojej grupy docelowej, więc nie znasz swojego klienta.

Co my sprzedajemy temu człowiekowi? Kim jest ten człowiek? Jak dostarczymy mu naszą usługę?

Rośnie konkurencja na rynku o człowieka, który szuka w ciągle zmieniającym się otoczeniu zaspokojenia swoich potrzeb i wysokiego poziomu satysfakcji. Jeśli nie zadasz sobie trudu, żeby dostrzec czym jest ta satysfakcja, to nie osiągniesz zamierzonych rezultatów.

To człowiek stoi za Twoim sukcesem przy rozwijaniu firmy, dzięki niemu możesz robić ekspansję na rynku, możesz być bardziej konkurencyjnym.

Żyjesz z ludzi. To ludzie płacą faktury za sprawy. Oczekujesz wzrostu konkurencyjności kancelarii, poprawy komunikacji, pozyskiwanie nowych klientów, chcesz nowych obszarów współpracy, chcesz referencji, a zapominasz o człowieku.

Kim są twoi klienci?

Co musi się stać aby zdecydowali się na obsługę twojej kancelarii, jakie mają problemy i co im proponujesz. Czym odróżnia się twój produkt od konkurencyjnych rozwiązań, ja człowiek jestem tym bardzo zainteresowany.

Wmawia się nam że światem rządzą algorytmy, systemy IT, pieniądze a prawda jest taka, że zawsze decyzję jak się sprawy mają dziać, podejmuje człowiek.

Zachęcam Cię do głębszej refleksji nad człowiekiem, rewizji przekonań, uporządkowania procesu twojej działalności z myślą o tym, że ostatecznie to inny człowiek podejmie decyzje w sprawach twojej kancelarii.

Na wyżej wymienione pytania są odpowiedzi i narzędzia które pomagają opracować rozwiązania.

8 lipca o 10:00 -11:00 poprowadzę bezpłatny webinar z Business Development dla kancelarii prawnych, gdzie cześć z nich omówię. Rejestracja na spotkanie: https://app.evenea.pl/event/bd-w/ Zapraszam.