Organizacja wewnętrzna w kancelarii prawnej.

Organizacja wewnętrznych procesów w kancelarii prawnej w dzisiejszych realiach opiera się na technologii. Znajomość technologii i umiejętność jej używania może przyspieszyć procesy albo wręcz przeciwnie – spowolnić je i sprawić, że kancelaria zostanie w tyle, będzie pogłębiać swego rodzaju dług technologiczny widoczny w relacji do swoich konkurentów.

Opomiarowanie procesów, mierzenie przede wszystkim czasu daje szansę na znalezienie miejsc, gdzie kancelaria może przestać tracić lub zacząć więcej zarabiać.

Jednym z podstawowych rozwiązań dla prawników są programy do zarządzania.

Świadome, nowoczesne kancelarie wiedzą, że sprzedają czas za pieniądze.

Szukają poprawy w wewnętrznych procesach, możliwości sprzedania większej ilości czasu klientowi, za wyższą stawkę.

Programy do obsługi wewnętrznych procesów, tak zwane programy do zarządzania dają prawnikom możliwość skorzystania czasem z wieloletniej praktyki innych, którzy dzieląc się wiedzą i problemami sprawiali, że te rozwiązania posiadają szereg praktycznych funkcji.

Tak jak nie ma jednej bajki ulubionej przez wszystkich, tak nie ma jednego softu, który zaspokoi potrzeby różnych organizacji, na różnym poziomie rozwoju i świadomości – jak prowadzić kancelarię.

Odpowiednie decyzje zarządcze poprzedzone muszą być analizami, wcześniej raportami, precyzyjnymi pomiarami czasu aby móc powiedzieć – nasza organizacja działa rentownie.

Dlatego najbliższe spotkanie w Klubie Rentownej Kancelarii poświęcone będzie liczbom.

Udostępnij wpis: