Program podstawowy do obsługi procesów w kancelarii prawnej

Oprogramowanie do kancelarii  to nowoczesne systemy do zarządzania kancelarią prawną. Warto również zatroszczyć się o podstawy i opanować narzędzia biurowe np. Office365, polecam kursy dedykowane dla prawników

Program dla kancelarii cena

Cena programu dla kancelarii waha się w przedziale pięćdziesiąt zł netto a dwieście zł netto miesięcznie, za użytkownika. Dla przykładu, przy pięcioosobowej kancelarii, gdzie cena będzie sto zł netto miesięcznie za osobę, zapłacimy pięć razy sto złotych, czyli pięćset złotych netto miesięcznie, roczne używanie programu to koszt albo inwestycja rzędu sześciu tysięcy złotych netto. Dlaczego koszt albo inwestycja? Bo przy niepoprawnym wyborze, wdrożeniu i szkoleniu, opłata może nam się nie zwrócić. Stąd warto skonsultować decyzję w Rentownej Kancelarii, by ograniczyć ryzyko błędnej decyzji i sprawić, by zakup stał się inwestycją w technologie legaltech.

Bezpieczeństwo danych w kancelarii

Programy dla kancealrii mogą być instalowane lokalnie na serwerze kancelarii, lub z środowisku chmurowym. Coraz większa liczba kancelarii decyduje się na umieszczanie dokumentów na serwerach dostawców zewnętrznych. Jest sporo zalet ale i pamiętajmy zagrożeń z tym związanych. Poziom zabezpieczeń dostawcy, który posiada setki kancelarii będzie zdecydowanie wyższy niż sami będziemy mogli osiągnąć, a będąc precyzyjnym otrzymujemy to bezpieczeństwo w zryczałtowanej opłacie za usługę. Nie musimy utrzymywać obsługi informatycznej i ponosić kosztów aktualizacji własnych zabezpieczeń.

Wszystko w jednym miejscu

Dostawcy programów dla kancelarii starają się zrealizować ideę by mieć wszystko w jednym miejscu. Kontakty, sprawy, zadania, dokumenty, czynności i faktury są przechowywane w określonej lokalizacji, jest to bezpieczne i niewątpliwie wygodne rozwiązanie. Producenci integrują się z różnymi innymi aplikacjami, np. z MS Outlook, GUS, Pocztą Polską, Portalem Informacyjnym Sądów Powszechnych, programami księgowymi i innymi technologiami, poprzez API. To w mojej ocenie jest przyszłość. Automatyzacja procesów na przykład fakturowania w kancelarii, znacznie skróci czas obsługi księgowej. Sprawdź jakie zadać sobie pytania przed zakupem programu?

Uprawnienia, czyli kto co widzi i może zobaczyć w kancelarii?

W systemach możesz ustawić zakres dostępów dla poszczególnych osób lub grup pracowników. Możemy np. ustawić żeby aplikanci nie widzieli stawek po jakich kancelaria realizuje zlecenia, możemy ograniczyć widoczność dokumentów w sprawach, podzielić się sprawami ze wspólnikami, tak aby każdy widział swoje ale korzystał z jednego programu.

Rejestracja czasu pracy

Jedna z kluczowych wartości zakupu programu, kancelarie które decydują się na skorzystanie z technologii i zapisywanie czasu pracy, potrafią zarobić na roczne utrzymanie programu w tydzień. Sprawdź proste metody zwiększające rejestrację czasu pracy. Poświęciłem oddzielny odcinek podcastu na rozważania, po co rejestrować czas pracy:

Czy program jest dla mnie?

Kancelarie często sięgają po tego typu programy na etapie wzrostu. Jeśli masz poczucie, że liczba spraw znacząco przyspiesza, tracisz panowanie nad przepływem pracy w kancelarii, jesteście obciążeni czynnościami administracyjnymi z pewnością program do obsługi kancelarii może ci pomóc. Sprawdź trzy skuteczne sposoby rozliczeń w kancelarii prawnej. Zapraszamy do konsultacji!